Stüdyonuz temiz mi? Hijyene önem veriyor musunuz? Malzemeleriniz tek kullanımllık mı?

Çalışma ortamım, mesleğimin getirdiği ölçütlerde son derece temiz ve hijyeniktir. Günlük olarak sürekli dezenfekte edilmektedir. Müşterilerimize Avrupa standartlarında hizmet verebilmek için stüdyomuzda en temel prensibimiz sterilizasyon ve hijyendir. Stüdyomuzda kullanılan tüm ekipmanlar AB kalite standartları ve küresel sağlık standartlarına uygundur. Kullandığımız tüm malzemeler tek kullanımlıktır, boya potaları, iğneler, grip coverlar vb gibi.

 

 

Dövme yaptırmadan önce lokal anestezi yapılabilir mi? Sağlıklı mıdır ?

Lokal Anestezinin , kamuoyuna yansımış bir zararı yok, ancak biz dövmeciler bu tarz anestezik işlemler uygulayamıyoruz. Kişiye göre değişen alerjik durumlar söz konusu olduğu için, dövme esnasında anestezi uygulamasını tercih etmiyoruz.

 

 

Dövme yaptırmak günah mıdır?

Dinimize göre (İslam); kendinize bilerek acı çektirdiğiniz için dövme türü işlemler yapmak mekruhtur (ne günah ne sevap). Fakat en ufak bir karasızlık hissediyorsanız dövme yaptırmamanız daha doğru olur.
Bir başka konu da dövme yaptırdıktan sonra yapılan bölgede derinin su geçirmediğidir. Öyle birşey yok arkadaşlar deri öyle bir durumda çürür.

Daha detaylı bilgi almak için diyanet işlerini arayın.

 

 

Uzun süredir dövme yaptırmak istiyorum ve ne yaptıracağımı bir türlü bulamıyorum.

Öncelikle bunun için kafanızda oluşan görüntülerden bir kaç done vermeniz gerekiyor. Kendinize müsaitlik yarattığınız bir zamanda mutlaka dövmeciniz ile görüşüp bir tasarım sürecine girmelisiniz. Eğer açık fikirli biri iseniz ve dövmecinize de güvenip kendinizi teslim edebilirseniz beraber güzel bir tasarım çıkaracağınızdan eminim.

 

 

Dövme uygulaması sırasında ya da sonrasın her hangi bir kanama söz konusu olur mu?

Genel olarak hassas ciltlerde hafif kanama olması normal. Fakat bu bir yaralanma sonucu olan kanama gibi bir kanama olmuyor hiç bir zaman. İnce ince gözle görülmeyen kanamalar oluyor genelde.
Dövme, bir eşya gibi alıp 3 ay sonra kenara atacağınız bir tüketim ürünü değildir ve hayatınızın sonuna kadar sizinle kalacak ve vücudunuzun bir parçası olacaktır. Onun için çalışmak istediğiniz dövme stüdyosunu iyi seçmelisiniz.

 

 

 

18 yaşından küçüğüm, dövme yaptırmamama bir engel var mı?

Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre 18 yaşını doldurmamış her bireyin sorumluluğu ailesindedir. Bu durumla özellikle tıbbi operasyonlar gibi önemli konularda karşılaşırız. Bu yüzden ailenden biri varsa (Anne ya da Baba), yazılı izinleri alınmak suretiyle uygulama yapılabilir.  Ancak vücudun fiziksel gelişimi de daha tamamlanmamış olduğu için 18 yaşından önce dövme yaptırılmasını tavsiye etmiyorum.

 

 

Dövme yapıldıktan sonra tatile gidip güneşlenebilir miyim?

Yapılan dövmede solma, matlaşma ve pigment kaybı yaşamamak adına dövmenin iyileşme sürecinde asla güneşle teması olmaması gerekiyor. Bu süreci atlattıktan sonra ise yazın tatilde vs güneşe çıkmadan önce dövme yapılan bölgeye 50 faktör koruyucu güneş kremi sürmenizi tavsiye ederim.

 

 

Bir yıllık veya iki yıllık geçici dövme var mı?

Bir yıllık 6 aylık vs böyle bir dövme yok malesef arkadaşlar. O yapılan işlemler kalıcı makyaj boyası ile yapılıyor ve 6 ay sonra %60 oranında bir kısmı hala vücudunuzda kalıyor.


Bir çok insan diyor ki ; yaptığınız dövmeler gayet profesyonelce yapılıyor! Çok sağlıklı ve hijyenik ama diğer dövmecilere göre oldukça pahalı. Başka dövmeciler daha uygun fiyata yapıyorlar, zararı ne peki?

 

Öncelikle kullanmış olduğumuz yüksek standartlı malzemelerin hepsinin bir maliyeti var. Baktığınız zaman bu işi güzel yapan stüdyoların hepsinin sabit bir açılış fiyatı vardır.
Ayriyeten dövme bir ihtiyaç değildir. Zevktir ve lüks tüketime giren bir şeydir. Yani güzel bir dövmeye sahip olmak istiyorsanız bir takım fedakarlıklarda bulunmalısınız. Nihayetinde ömür boyu vücudunuzda taşıyacağınız bir parçanız olacak.

 

 

Kolumda jilet izleri faça izleri var. Dövme yaparak kapatabilir miyiz?

Malesef kapatma gibi bir durum söz konusu olamaz fakat üzerini dövme ile örtüp gizleyebilirsiniz.Böyle bir çalışma için temiz bir bölgeye yapılacak dövmeden daha çok zaman harcamanız gerekir. Stüdyomuza gelmeniz, yarayı ve bölgeyi yakından görüp anatomiye göre bir şeyler çıkartmamız gerekir.

 

 

Bir insan portresinin Dövmesini yapabilmek mümkün müdür?

Elbette mümkün, galeri kısmında konuyla ilgili bir iki örnek bulunmaktadır.

 

 

 

Bursa dövme stüdyosu , özlüce dövme stüdyosu 

instagram takipçi satın al